تجمع اعتراضی کارگران گروه فولاد ارومیه و کمباین سازی تبریز

بنا به خبر درج شده در رسانه ها،در تاریخ ۶ دیماه کارگران کارخانجات  گروه فولاد ارومیه و کارگران کمباین سازی تبریز  در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه شان، دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری ارومیه و درب کارخانه کمباین سازی  زدند. این کارگران به رسانه ها اعلام کرده ند که :

“دیگر از سر دادن وعده های پوچ و توخالی مسئولان خسته شده ایم ”

“هیچ می دانند زمانی که کودکانمان گرسنه می خوابند حالمان چگونه است؟”

«سازمان (توقیف) اوقاف کارخانه کمباین سازی را توقیف و کارگران مظلوم آن را در به در و راهی کوچه و بازار کرد».

کارگران گروه فولاد ارومیه و کمباین سازی تبریز!

همانطور که در طول ماههای گذشته تجربه کرده اید، قول و وعده و وعید های مسئولین دولتی و کارفرما پوچ و بی پایه است. باید به اعتصاب و اعتراض خیابانی پیگیرانه ادامه داد. با همراهی خانواده هایتان و همراهی سایر مردم و کارگران در این اعتراض، میتوانید دولت و مسئولین را وادار به عقب نشینی کرده و حقوقتان را از حلقوم سرمایه دار و دولت اش بیرون بکشید. نفس اعتراض امروز شما از زندگیتان برمیاید. برای کارفرما و دولت حامی سرمایه دار زندگی شما و خانواده تان اهمیتی ندارد. باید به مبارزه تان با قدرت ادامه دهید.

کمیته اذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران ضمن حمایت از مبارزات شما، از همه کارگران و مردم میخواهد که از مبارزه و اعتراض کارگران فولاد ارومیه  و کمباین سازی تبریزحمایت کنند. در تجمعات اعتراضی شان در مقابل ادارات دولتی و کارخانه ها در کنار این کارگران شرکت کرده و اعتراض کنید. امروز دفاع از این کارگران دفاع از زندگی همه مردم است.

حقوق و مطالبات کارگران فولاد ارومیه و کمباین سازی تبریز باید فورا پرداخت گردد. همه کارگران اخراجی باید از بیمه بیکاری مکفی برای یک زندگی انسانی برخوردار شوند. برای رسیدن به این خواستها باید به مبارزه ادامه داد.

 

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

۷دیماه ماه ۱۳۹۶ برابر با ۲۸  دسامبر ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *