فراخوان به تجمع سراسری مالباختگان

دو شنبه شب ۱۷ مهر جمع کثیری از مالباختگان اهواز دست به تظاهرات زدند و در مقابل استانداری این شهر تحصن کردند. علاوه بر مالباختگان تعداد دیگری از مردم نیز در این تظاهرات شرکت داشتند. طبق گزارشی که به حزب رسیده است، هنگامی که خودرو استاندار قصد خروج از استانداری را داشت، مالباختگان با خوابیدن روی زمین مانع عبور او شدند. استاندار قصد عبور از وسط جمعیت داشت اما با مقاومت مالباختگان مواجه شد. تظاهرات کنندگان با سنگ شیشه عقب اتومبیل استاندار را شکستند و مزدوران وزارت اطلاعات اقدام به دستگیری تعدادی از مردم کردند. در واکنش به وزارت اطلاعات، تظاهرات کنندگان شعار میدادند اطلاعات به گوش باش مالباخته ایم نه اوباش، ما بچه های جنگیم، بجنگ تا بجنگیم.
مقامات استانداری برای جلوگیری از فیلم برداری از تحصن و تظاهرات اقدام به قطع برق محل کرده و کلیه چراغهای روشنائی محوطه را خاموش کردند.
بدنبال تجمع شب گذشته، امروز ۱۸ مهر مالباختگان به تحصن خود در مقابل استانداری ادامه داده و با سردادن شعارهایی، خواستار آزادی بازداشت شدگان شب گذشته شدند و استانداری را وادار به آزادی بازداشت شدگان کردند. بازشدگان ساعت ۱۱ صبح آزاد شدند.
لازم به توضیح است که مالباختگان برای روز ۲۴ مهرماه فراخوان تجمع در مقابل بانک مرکزی تهران داده اند.

صفحه حزب در فیسبوک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *