قرار در مورد مبارزه برای آزادی زندانيان سياسي

در ایران تحت حاکمیت رژیم اسلامی رسما آزادی عقیده و بیان و حق تشکل و تحزب  وجود ندارد. از ابتداي حاكميت رژيم اسلامي در ايران دستگيري و شكنجه و اعدام مردم و فعالین معترض و مخالف حکومت  بخش جدايي ناپذير دستگاه حاكم بوده است. ما هر روزه شاهد تهديد و اذيت و آزار، زندان و شكنجه و صدور حبسهاي طويل المدت براي فعالين كارگري، فعالین مدافع حقوق کودک، حقوق زن و ساير فعالين سياسي و اجتماعي هستيم. خانواده هاي اين زندانيان مداوما از سوي رژيم مورد تهديد و اهانت و بعضا دستگیری قرار ميگيرند.

عليرغم فشارهاي رژيم، زندانيان سياسي و خانواده هايشان جسورانه و با عزمي راسخ در اشكال مختلف در مقابل سياست های سركوبگرانه مبارزه كرده اند. شعار آزادي زندانيان سياسي به يكي از شعارهاي اصلي اعتراضات و تجمعات در ايران تبديل شده است و مردم در ابعاد وسيعتري هر روزه از زندانيان سياسي و خواسته هايشان حمايت میکنند. بویژه مقابله با پرونده سازیهای امنیتی عرصه و جبهه تازه ای را در مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی گشوده است. رژیم فعالین و زندانیان سیاسی را عمدتا با اتهام اقدام علیه امنیت کشور مورد پیگیرد و دستگیری قرار میدهد و مبارزه علیه این پرونده سازهای یک جزء مهم مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی است.

نزدیک به چهار دهه سركوب و شكنجه و زندان، نتوانسته است صداي آزاديخواهي و تلاش و مبارزه براي يك دنياي بهتر را خاموش كند و مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي به بخش مهمي از جنبش براي سرنگوني جمهوری اسلامی تبديل شده است.

حزب كمونيست كارگري ايران ضمن ادامه حمايت فعال از زندانيان سياسي و خانواده هايشان بر اهميت مبارزه متشكل براي آزادي زندانيان سياسي تاكيد ميكند و تمام تلاش خود را جهت تقويت و پيشبرد هر چه بيشتر اين مبارزه و ايجاد كانالهاي همبستگي جهاني در حمايت از آزادي زندانيان سياسي به كار ميگيرد.

 

دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری ایران

۱۹ ژوئن ۲۰۱۷، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

توضیح: اصل این قرار به کنگره دهم حزب ارائه شده بود که به دلیل ضیق وقت مورد بررسی قرار نگرفت و به کمیته مرکزی و نهایتا به دفتر سیاسی سپرده شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *