قرار در مورد مبارزه علیه سانسور و سرکوب عقاید

گفتمان و حرکت اعتراضی وسیعی علیه سرکوب عقاید و سانسور در جامعه جریان دارد. این حرکت باید سازمانیافته تر و متعین تر بشود و تا سطح یک کارزار و جنبش اجتماعی قوی و پیگیر ارتقا پیدا کند.

در حاکمیت جمهوری اسلامی بیان عقیده مخالف تحت عناوینی چون توهین به مقدسات، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی جرم محسوب میشود و با همین اتهامات بسیاری از نویسندگان، هنرمندان، وبلاگ نویسان و فعالین سیاسی و اجتماعی احکام زندان گرفته اند و اعدام و شکنجه شده اند. هم اکنون زندانهای حکومت  اسلامی مملو از زندانیان سیاسی ای است که بخاطر نبود همین آزادیهای سیاسی پایه ای در جامعه دربندند.

یک مورد آشکار سرکوب آزادی های سیاسی در حاکمیت جمهوری اسلامی سانسور است. حکومت اسلامی با سانسور جلوی آزادی اندیشه و بیان را می گیرد. از چاپ و نشر کتاب ها و روزنامه ها و نشریات مستقل جلوگیری می‌کند. سینما، تئاتر، موسیقی، نقاشی را از محتوا می اندازد. رادیو و تلویزیون را در انحصار خود نگه میدارد و از آن برای دروغ پراکنی و اشاعه جهل و خرافات و بقای خود استفاده می کند. رژیم اسلامی با پخش پارازیت می کوشد مردم را از دسترسی آزاد و آسان به صدا و تصویر بسیاری از رادیو و تلویزیون های ماهواره ای محروم نماید. با فیلترینگ و همچنین با کاهش سرعت اینترنت مانع دستیابی مردم به جریان آزاد اطلاعات می شود و در صدد است به سرورهای تلگرام، اینستاگرام، توییتر و مانند آن دست یابد.

جنبش علیه سانسورو سرکوب عقاید میتواند و باید جمهوری اسلامی را در همه این عرصه ها بچالش بکشد و به عقب براند. حزب کمونیست کارگری ایران برای شکل دادن به این جنبش فعالانه میکوشد و نویسندگان، شاعران، هنرمندان، روشنفکران و همه مردم را به جنبش و مبارزه متحدانه علیه اختناق سیاسی و سانسور و سرکوب عقاید در کشور فرا می خواند.

 دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶،  ۱۶ مه ۲۰۱۷

 توضیح: اصل این قرار به کنگره دهم حزب ارائه شده بود که به دلیل ضیق وقت مورد بررسی قرار نگرفت و به کمیته مرکزی و نهایتا به دفتر سیاسی سپرده شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *