جنایات ارتش ترکیه در عفرین را شدیدا محکوم میکنیم

اکنون قریب دو هفته است که مردم ساکن منطقه عفرین در کردستان سوریه از زمین و هوا زیر شدیدترین و بیرحمانه ترین حملات از سوی ارتش ترکیه قرار دارند. هواپیماها و تانکها و سربازان تا دندان مسلح محلات و روستاها و شهر را بی وقفه بمباران و توپ باران میکنند. شمار بسیاری از زنان و مردان و کودکان تا کنون جان باخته اند و شمار بیشتری زخمی شده اند و دهها هزار نفر در سرمای سخت زمستان در کوه و صحرا آواره شده اند.

دولت فاشیستی و جنایتکار اردوغان بهانه اش اینست که سازمانهای کردی در منطقه بویژه ی پ گ (یگانهای مدافع خلق) با سازمان “پ ک ک” که آنرا یک سازمان تروریستی میخواند در ارتباط هستند. اما توجیه و دفاع از جنایت علیه مردم غیر نظامی به اندازه خود جنایت نفرت انگیز و تهوع آور است. بدست گرفتن پرچم “مبارزه با تروریسم” توسط دولت اردوغان که به دلیل سابقه حمایت همه جانبه و فعال از آدمکشان داعش در نزد جهانیان رسوا و بی آبرو گردیده، بیشتر به یک شوخی مسخره شبیه است. “گناه” مردم محروم عفرین اینست که از زیر چنگ دیکتاتوری بشار اسد خودرا بیرون کشیده اند و با استفاده از شرایط سیاسی غیر نرمال و بی ثبات موجود تلاش دارند نوعی تصمیم گیری و دخالت مستقیم در اداره شهر و روستا و زندگی خود را آزمون و تجربه کنند. ارتجاع اسلامی حاکم در ترکیه این وضعیت را زمینه مساعدی به سود نیروهای سیاسی اپوزیسیون خود و به زیان خویش می بیند و نگران است که فضای دخالتگری مردم کردستان سوریه و رشد نیروهای اپوزیسیون دولت ترکیه، شرایط ملتهب و بی ثباتی سیاسی در این کشور را تشدید نماید. به همین دلیل دارد مستقیما مردم عفرین سوریه را با بیرحمی تمام مجازات میکند.

تهاجم جنایتکارانه ارتش ترکیه به عفرین روشن است که با چراغ سبز دولتهای مختلف درگیر در منطقه صورت میگیرد. دولت آمریکا و اتحادیه اروپا که متحدین استراتژیک ترکیه هستند نه قبل از این حمله تلاشی برای مقابله با سیاست اردوغان انجام دادند و نه دو هفته بعد از این همه جنایت که در برابر چشمانشان دارد صورت میگیرد جز “ابراز نگرانی” خشک و خالی کاری کرده اند. حکومت منفور بشار اسد و روسیه و جمهوری اسلامی نیز خود مستقیما در جنایات علیه مردم در منطقه دست دارند و این جنایات را نیز به سود خود می بینند و خود را در اهداف اردوغان و جنایات ارتشش همراه می دانند.

مردم ساکن عفرین خود به کمک سازمانهای موجود در منطقه درگیر جنگ و مقابله با تهاجم خونین ارتش ترکیه هستند و خود را مصمم میدانند که این حمله را به شکست بکشانند. اما این مردم به کمک و پشتیبانی همه مردم جهان نیاز دارند. نباید اجازه داد که در برابر چشمان ما یک دولت ارتجاعی نقش چماق و ستون ارتجاع در برابر مردم در کشورهای مختلف را ایفا کند. دفاع از زندگی مردم عفرین وظیفه همه مردم مترقی و احزاب و سازمانهای پیشرو و انساندوست در سراسر جهان است. باید در همه جا بدون هیچ تردیدی دولتها را بخاطر سکوت در برابر جنایات دولت اردوغان در کردستان سوریه مورد اعتراض قرار داد. باید به هر شکل ممکن از مردم عفرین پشتیانی و حمایت کرد. حزب کمونیست کارگری ایران خود را در کنار مردم عفرین میداند و جنایات دولت اردوغان را شدیدا محکوم میکند.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

٢ فوریه ٢٠١٨

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *