مقابله با حکومت سراسری تر و همه جانبه تر میشود

 

اعتراضات مردم از همه طرف جریان دارد. مردمی که ۳۹ سال از کوچکترین حقی محروم بوده اند، رژیم را از هر سو تحت منگنه قرار داده اند. نه مردم وضعیت فلاکتبار خود را میپذیرند و نه حکومتیان میتوانند بدین شکل به حکومت ادامه دهند. جامعه در آستانه تغییرات زیر و رو کننده و یک انقلاب عظیم اجتماعی قرار گرفته است.

روز ۱۲ بهمن در شهرهای زیادی در سراسر کشور مردم با شعارهای سیاسی و ضد حکومتی دست به تظاهرات زدند. ساری، کرمانشاه، اهواز،‌ اصفهان، زرین شهر، همدان، تویسرکان، سنندج،‌ مشهد، شاهرود، گوهردشت، دهدشت، مشکین شهر و چندین نقطه تهران و … شبانگاه ۱۲ بهمن صحنه اعتراض و درگیری مردم با مزدوران حکومت بود. در شهرهای دیگری پوسترهای خامنه ای به زیر کشیده میشود و یا سوزانده میشود و مراکز سرکوب مورد هجوم مردم قرار میگیرد.

به موازات تظاهرات، حرکت شکوهمند دختران خیابان انقلاب با سرعتی باورنکردنی در حال تکثیر و گسترش است. حرکتی که در روزهای اول دیماه در خیابان انقلاب تهران شروع شد اکنون در سراسر کشور جریان دارد و خون تازه ای به جنبش انقلابی مردم داده است. زنان، حجاب این سمبل تحقیر و بیحقوقی و سمبل حکومت مذهبی اسلامی، را از سر برمیدارند و آنرا بعنوان پرچم اعتراض به اهتزاز درمیاورند و کل حکومت و هویت و ایدئولوژی و تار و پود آنرا به مصاف میطلبند. این یک حرکت عمیق انقلابی و وسیع علیه کلیت حکومت و قدرقدرتی و حاکمیت اسلام است که علیرغم دستگیری دهها نفر از زنان خیابان انقلاب میرود که به حرکت فراگیری تبدیل شود و برای حکومت به تمام معنی فلج کننده است. اکنون حتی برخی مقامات حکومت ادعا میکنند که در جمهوری اسلامی حجاب آزاد است و بی حجابی جرم نیست!‌

اعتصابات و اعتراضات کارگری نیز که در سالهای گذشته به سرعت در حال گسترش بود، در روزهای اخیر با شدت و دامنه بیشتری به جریان افتاده است. اعتراضات کارگری تعرضی تر شده و به کابوس سران حکومت تبدیل شده است. حکومت نه توان پاسخگویی به خواست های کارگران را دارد و نه قادر است با آن مقابله کند.

تظاهرات سپرده گذاران و متقاضیان مسکن مهر گوشه ای دیگر از فضای اعتراضی در جامعه است. زندانیان سیاسی نیز همچنان شجاعانه اعتراض میکنند و کوتاه نمیایند.

در چنین وضعیتی مقامات حکومت از ترس مردم زبان به انتقاد از سرکوب و دستگیری و صدا و سیما و سیستم قضایی گشوده اند و دست به افشاگری میزنند. در صفوف نیروهای سرکوب تمرد گسترش یافته و فضای بی اعتمادی در این ارگان ها را تشدید کرده است. بالاترین مقامات حکومت دارند اقرار میکنند که اگر گوش به مردم ندهیم!‌ سرنگون میشویم و بعضا اقرار میکنند که دیگر دیر شده است.

شعارنویسی بر در و دیوار شهرها و جنگ روانی گسترده ای که در مدیای اجتماعی علیه حکومت جریان دارد، وجه دیگری از خیزش انقلابی عظیم مردم است که مقامات را بشدت تحت فشار قرار داده و کلافه کرده است.

در ۳۹ سال گذشته اقلیتی مفتخور و مرتجع و جنایتکار اکثریت عظیم جامعه را به هر شکل توانستند سرکوب کردند و از هر حقی محروم کردند. اکنون خیل عظیم مردم عاصی از حکومت اسلامی سرمایه داران از همه سو به حرکت درآمده و نیروی انقلاب مردم هرروز قدرتمندتر و سهمگین تر میشود و ارتجاع حاکم  قادر به مهار آن نیست.

 

زنده باد انقلاب آزادیخواهانه مردم ایران

زنده باد سوسیالیسم

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲ فوریه ۲۰۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *